категорії: блоґ-запис

Старе місто. Враження

теґи: Stare Misto, Stare Misto, концерт, фестиваль

Відгримів у Львові отой розрекламований фест (точніше таки концерт) "Stare misto". Як на перший раз у такому форматі, вийшло незле (сам фестиваль відбувається вдруге). Сцена і звук дуже хороші, світло зрештою теж, але насолодитись усією його красою глядачі мали змогу лише під час виступу Gogol Bordello. 
Сам концерт розпочався із годинним запізненням, у "кращих львівських традиціях". Людей на стадіон, відповідно почали впускати теж із 15ї, замість обіцяної 14ї, на вході перевірка вмісту сумок та наплічників проводилась досить недбало, десь так як на футбольних матчах, відповідно пронести на територію можна було купу всього (в т.ч. і фото камери, які проносити було офіційно заборонено).
І через півгодини, а саме о 15:30 на сцену вийшов перший гурт цього фестивалю – Mad Heads XL. Не знаю, як кому, але мені їх нинішня музика аж ніяк не подобається, раніше це був один з дуже небагатьох українських гуртів, що грав сайко, причому дуже хороше, їх альбом Naked Flame це підтвержує, а зараз з появою духової секції став ще одним безликим виконавцем чогось а-ля ска-панк. Їх розрекламована нова програма "УкраїнСКА" теж жодним чином не вразила.
Організатори обіцяли, що Гайдамаки перед львівською публікою виступлять з новою програмою, котру вони готують спеціально на Сігет, а в результаті отримали минулорічн програму, з якою глопаки фестивалили по Україні минулого року, новинкою був хіба кавер на Motorhead (їх Ярмола взагалі назвав першим гуртом, що виконував козак-рок) – Ace of Spades. Загалом якісно, але вже приїлося.
Після Гайдамак на сцені з'явився перший неукраїнський гурт того вечора – Korpiklaani. Фінські фолк-металісти навіть без свого скрипаля (чому він не приїхав то окрема історія) відіграли потрясний сет як з відомих своїх творів, так і з декількох речей свіжовиданого альбому (який у європі з'явився 26 червня, а в америці буде ажу серпні).
Сплин – хз, тіпо звйозди. Писати про їх виступ ніц не хочецця, бо зараз полетять гнилі помідори від їх фанатів. Я залишивсь при думці, що замість них можна було з Росії щось значно цікавіше привезти, хоча б "Мельницу".
ВВ – виступ як виступ, абсолютно нічого надзвичайного, були в них куди драйвовіші концерти.
І нарешті хедлайнер – Gogol Bordello, гурт зібраний з музикантів з усіх куточків земної кулі, котрий грає за їх же висловом "циганський панк". Нарівні з фінами дуже класний, шалено драйвовий майже двогодинний сет. Може таки недаремно їх вважають одною з кращих концертних груп світу.

Тепер трохи про дьоготь: туалетів було мало, в туалетах, котрі стояли на східній стороні стадіону вже в 16й годині можна було зваритися, не уявляю собі що там творилось за кілька годин. В наметах з продукцією з напоїв переважали пиво, квас та ред булл (само собою не холодні, адже холодильників в наметах не було). Були ще всякі холодні чаї і півлітрові пляшки з якоюсь сильногазованою мінералкою (негазованої не було). Зважаючи, що будь-які напої приносити з собою було заборонено, вибір невеликий.
Але це все дрібниці в порівнянні з тим, як організували роботу фотографів. А фотографуфати, за регламентом, їм можна було лише з фан-зони, тобто з натовпу людей, котрі собі відривались під музику в якому розбити фотокамеру, або й самому випадково опинитись на землі не так і важко. А ще фан-зона була розбита на 2 сектори, перейти між якими можна було лише через 2у зону для глядачів на полі. До всього іншого, не приведи Господи щоб тобі в кадр вліз хтось із ВІПів, або охорони, їх теж заборонено було фоткати за регламентом, а за порушення регламенту фотографа та ж охорона мала право вивести зі стадіону і конфіскувати усі фотоматеріали (це все теж було прописано у регламенті). На фоні цих пунктів обмеження фотозйомки Сплінів та ГБ виглядали досить невинно. Радує, що на фоні такої незадовільної роботи в цьому напрямку дехто з організаторів таки визнали свої помилки, так що є надія що в наступні роки (якщо фестиваль ще відбуватиметься) таких проколів не буде.
Осьо отой регламент проведення зйомки